Karate1 – Premier League Maroko 2018

Další díl světové ligy K1 Premier League se konal od 6.-8. dubna 2018 v Maroku. Každé vítězství, vyhrané kolo se na tomto turnaji typu K1 počítá. Nutno podotknout, že K1 Premier League se mohou zúčastnit pouze závodníci do stého místa světového rankingu. 

Tentokrát se na K1 představila pouze Lucka Veithová a Veronika Mišková. Adriana Crhonková se v současné době koncentruje na dokončení střední školy – maturita.

Do Maroka se odlétalo s cílem vybojovat co nejvíce bodů do světového rankingu a posunout se tak do TOP 50 – Lucie Veithová (nyní #60) a Veronika Mišková (nyní #58) .

V pátečním programu se představila jako první Veronika Mišková. V prvním kole narazila na španělskou závodnici, které podlehla těsně 2:3.

Hodnocení:

Verča předvedla velmi kvalitní katu. Nechyběla jí dynamika, důraz, výraz, ale jediný problém, který jsme společně našli, bylo provedení první techniky. Technika byla velmi slabá a málo důrazná a právě možná toto rozhodlo v celkovém hodnocení v její neprospěch. Cílem do budoucna bude vylazení formy pro evropský šampionát v Srbsku.

V sobotu nastoupila v kategorii kumite ženy do 61 kg Lucie Veithová.

Hodnocení:

V prvním kole Lucka narazila na nevyspitatelnou Švýcarku, kterou porazila po velmi taktickém boji 3:2. Stav zápasu byl velmi vyrovnaný. Právě v okamžicích, ze kterých Lucka těžila byla znát jistota a vzrůstající forma. Ve 2. kole porazila 4:2 Polku (medailistka z K1 v Německu z loňského roku). Základem úspěchu byl důraz a čistota technik. Ve 3. kole si Lucka trpělivě došla pro vítězství 2:0 nad závodnicí z Chile. V osmifinále na ni čekala vycházející hvězda francouzského karate Gwendoline Philippe (vítězka posledních K1). Na Lucce byla znát už nervozita a hned na začátku inkasovala úder na hlavu. Poté se zápas začal vyrovnávat, ale ke konci, kdy už se muselo riskovat, inkasovala Lucka kop na hlavu a prohrála 0:4. Bohužel Francouzka v boji o finále podlehla Číňance a vysněná repasáž se nekonala.

U Lucky je vidět stále vzrůstající forma, má vyšší sebevědomí než v předcházejících letech. Je třeba zapracovat více na agresivitě proti lepším soupeřkám.

Zpracoval: Bc. Miroslav Hýsek