Karate 1 Premier League Rotterdam 2018

Ve dnech 16.3. – 18.3. 2018 se v Holandském Rotterdam konalo další kolo turnaj ze série Karate 1 Premie League. Dle stanovených pravidel World Karate Federation (dále jen WKF) se tohoto turnaje mohou zúčastnit pouze závodníci umístění ve WKF Rankingu na pozici 1 – 100. Českou republiku reprezentovali za Olympijský výběr závodnice Zuzana Augustinová, Veronika Mišková a Adriana Crhonková. Dále pak za reprezentaci ČSKe závodníci Lucie Veithová a Lukáš Janda.

Zuzana Augustinová potvrdila svými výkony rostoucí formu a svůj potenciál pro České karate. Zuzana v 1. kole jednoznačně svým výkonem převýšila závodnici z Běloruska Maryi Fursavu a zvítězila 5:0. Ve 2. kole nastoupila proti světové jedničce Sandře Sanchez, kde i přes výborný výkon prohrála v poměru 1:4. Následně v repazáži se již projevila únava, která zapříčinila prohru s Vietnamskou závodnicí NguyenThi Phjong 1:4. Na základě předvedených výkonů došlo k úpravě tréninkového plánu, jelikož se na Zuzaně projevuje únava z již dlouhé závodní sezóny a bylo jí doporučeno navýšení regeneračních jednotek a odpočinku.

Veronika Mišková v 1. kole podlehla Německé závodnici 2:3. Veronice se bohužel nepodařilo předvést svůj optimální výkon, čehož si je vědoma. Na základě předvedeného výkonu upraví svůj tréninkový plán se zaměřením na stabilitu a pevnost postojů.
Adriana Crhonková podlehla v 1. kole závodnici z Tunisu Jemai Eya. Na Adrianě se rovněž podepisuje již dlouhá závodní sezóna a únava. Adrianě byl rovněž upraven tréninkový plán, aby mohla podávat optimální výkony na těchto turnajích.

Lucie Veithová v 1. kole nastoupila proti Anglické závodnici Williams Natalie, kterou nakonec díky svým zkušenostem a správně zvolené taktice dokázala porazit 3:2. Ve druhém kole nastoupila proti Vietnamské závodnici Thi Ngoan Nguyen, které podlehla 0:2. I přesto Lucie svými výkony vykazuje rostoucí formu, se kterou se při správném načasování může rovnat závodnicím ze světové špičky.

Lukáš Janda v 1. kole podlehl Kanadskému závodníkovi Uchiage Toshihide 1:4. Lukáš bohužel ještě po dlouhodobém zranění nepředvádí optimální výkony, nicméně dle předvedeného výkonu vykazuje rostoucí formu a v případě dodržení stanoveného tréninkového plánu bude moci opět konkurovat nejlepším závodníkům své kategorie.

Autor: Bc. Miroslav Hýsek a Iva Keslová