53rd EKF Senior Championships, Novi Sad (SRB)

Ve dnech 10. – 13. května proběhlo Mistrovství Evropy seniorů v karate. Radou reprezentace byli nominováni v disciplíně kata Dominik Bartuška (kata muži) a Veronika Mišková (kata ženy). V disciplíně kumite startovali Adriana Crhonková (ženy do 50kg), Lucie Veithová (ženy do 61kg), Aneta Růžičková (ženy do 68kg), Hana Dostálová (ženy nad 68kg), Jiří Krych (muži do 84kg) a Petr Kubička (muži do 75kg). Po delší době byl sestaven i ženský kumite tým.

Nejvýraznější výsledek zaznamenala Veronika Mišková, která po výhře 5:0 nad závodnicí z Walesu, 4:1 výhře nad Nizozemkou a prohře s vedoucí světového žebříčku Sanchéz ze Španělska nastoupila v repasáži. V bojích o bronz zvítězila nad Rakušankou, nicméně o cenný kov ji připravila Slovenka Balciarová.

Ostatní si vedli takto: Krych (výhra nad E. Aleksandrov – EST, prohra s K. Grillon – FRA), Crhonková (prohra 1. kolo s A. Recchia – FRA), Veithová (prohra 1. kolo s E. Aronen – FIN), Růžičková (prohra 1. kolo s S. Cvrkota – SRB), Dostálová (prohra 1. kolo s A. Vicovac – SRB), Kubička (prohra 1. kolo s S. Horuna – UKR) a tým seniorek prohrál v prvním kole s Dánkami.