KARATE 1 SERIES A – ŠPANĚLSKO

Ve dnech 9. – 11. února 2018 se konala světová liga Karate 1 Series A ve španělské Guadalajara. Turnaje se zúčastnilo 1345 závodníků z celého světa. Českou republiku reprezentovali následující závodníci – Lucie Veithová, Monika Burgerová, Aneta Růžičková, Tomáš Gabriel, Tomáš Hermann a Adriana Crhonková, Dominika Šabová, Dominik Bartuška, Matteo Tamborlani, Zuzana Augustinová, Matěj Říha

Kata ženy – 156 závodnic

Zuzana Augustinová – 1. kolo 5:0 ITA, 2. kolo 5:0 CHI, 3. kolo 0:5 JAP, repasáž 5:0 SWE, 1:4 JAP – 9. místo

Dominika Šabová – 1. kolo 0:5 MAR

Kata muži – 215 závodníků

Matěj Říha – 1. kolo 3:2 SWE, 2. kolo 0:5 JAP

Dominik Bartuška – 1. kolo 3:2 AUT, 2. kolo 5:0 ITA, 3. kolo 0:5 TUR

Matteo Tamborlani – 1. kolo 0:5 ESP

Hodnocení kata:

Nejvíce se dařilo Zuzaně Augustinové, která obsadila celkové 9. místo. Její projev byl na velmi vysoké úrovni, sebevědomí, dynamický. Svým výkonem zaujal také Matěj Říha. Dominik Bartuška se pomalu zlepšoval každým kolem. Dominika Šabová zlepšila projev, ale chyběla dynamika. Matteo Tamborlani předvedl optimální výkon, ale na španělského závodníka to nestačilo. U mužů vidím nedostatečný projev, naopak u žen vidím v tomto směru zlepšení.

Kumite ženy:

Nejvíce se dařilo Lucii Veithové (kumite ženy do 61 kg), která v konkurenci 88 závodnic podlehla po třech vyhraných zápasech ve čtvrtfinále finalistce z Dominikánské republiky 0:1. V následné repasáži po velmi vyrovnaném zápase podlehla závodnici z Tunisu 0:1 a obsadila tak skvělé 7. místo!!! Lucie si v prvním kole po taktickém boji poradila 2:0 se závodnicí z Dánska. Ve 2. kole stejným rozdílem porazila italskou závodnici, zde byla vidět větší zkušenost Lucie. Ve 3. kole porazila opět 2:0 závodnici ze Švýcarska. Ve čtvrtfinále po více než vyrovnaném zápase podlehla 0:1 závodnici z dominikánské republiky. Tento zápas byl asi nejlepší, který v ten den Lucie předvedla. Nechyběla dynamika, obrana, útok. Dominikánská závodnice se probojovala do finále a Lucie druhý den nastoupila v repasáži proti závodnici z Tunisu. Lucka vletěla do zápasu sebevědomě, ale dle mého názoru na úkor rozhodčích prohrála 0:1 a obsadila tak celkové 7. místo.  

Monika Burgerová (kumite ženy do 55 kg), v prvním kole porazila italskou závodnici před časovým limitem, ve druhém kole podlehla domácí španělské závodnici za stavu 0:0 na verdikt rozhodčích. Monika v prvním kole využila svých silných stránek a v tomto zápase ji nemohu nic vytknout. Ve druhém kole narazila na favorizovanou španělskou závodnici, se kterou svedla velmi vyrovnaný výkon. Zde mohla Monika více zariskovat a nedržet se zbytečně zpět.

Adriana Crhonková (kumite ženy do 50 kg), v prvním kole porazila na senchu 3:3 závodnici z Azerbajdžánu, když konečně zúročila dlouhodobou práci nohou a právě kopem na hlavu v tomto zápase zvítězila. Ve druhém kole podlehla závodnici z Kazachstánu. V tomto zápase chyběl Adrianě důraz a pohyb.

Aneta Růžičková (kumite ženy do 68 kg), v prvním kole porazila s přehledem 2:0 Italku, když dvakrát za sebou pod tlakem získala bod na hlavu. Ve druhém kole podlehla závodnici z Mexika před časovým limitem. Zde se projevil malý důraz v pohybu dopředu a při provedení útoku vždy inkasovala. Je třeba zapracovat na dynamice.

Tomáš Gabriel (kumite muži do 67 kg), v prvním kole podlehl 0:1 Makedonci. Tomáš v tomto zápasu vůbec nepředvedl ani svůj standart. Načasování bylo špatné, útoky bez přípravy, prostě to Tomášovi vůbec nesedlo.

Tomáš Hermann (kumite muži nad 84 kg), v prvním kole podlehl 0:7 závodníkovi z Maďarska. Tomášovi chyběla příprava do útoku, chyběla dynamika a trpělivost. Je třeba zlepšit dynamiku a načasování útoků.

 

Zpracoval: Bc. Miroslav Hýsek