K1 Premier League Paris (FRA)

První prestižní akcí ze série K1 Premier League v roce 2019 proběhla ve dnech 24. – 27. ledna ve francouzské metropoli. Za Českou republiku zde startovalo 6 závodníků, figurujících v TOP 100 v Rankingu WKF. Na této soutěži byl poprvé použit bodovací systém v disciplíně kata seniorů a další výraznou změnou byla délka zápasu žen, která se protáhla ze 2 minut na 3.
Pátek již tradičně patřil kategorii kata žen a lehkým vahám. Mezi katařkami nastoupila v prvním kole Zuzana Augustinová s kata Gojushio dai. V Poolu, který čítá 8 závodníků postupuje dle nového systému první čtveřice dle bodového zisku za technické a atletické parametry kata. Drobné zaváhání bohužel Zuzku stálo cenné desetiny a skončila velmi těšně na 5. – nepostupové pozici. Nepopulární 5. místo v Poolu čekalo i Veroniku Miškovou, která usilovala o postup s kata Anan dai. Posledním pátečním želízkem v ohni byla Adriana Crhonková (kumite ženy do 50kg). Ta v prvním kole porazila domácí závodnici, nicméně v kole druhém narazila na Egypťanku.
Sobotu zahájil Dominik Bartuška disciplínou kata mužů. V této kategorii s obrovskou konkurencí se mu nepodařilo projít prvním kolem s kata Unsu. Lucie Veithová (seniorky do 61kg) v prvním kole podlehla závodnici z Nizozemska a Hana Dostálová nestačila na Venezuelanku. Repasáž bohužel nečekala ani na jednu z nich.